שאלות נפוצות

מה זה OCR?

OCR הינם ראשי תיבות של Optical Charachter Recognition . זוהי טכנולוגיה לזיהוי אוטומטי של טקסט בקבצי תמונה: מסמכים מצולמים, סרוקים, פקסים וכדו'. במקרים כאלה לא ידוע מראש מהן האותיות המודפסות, והתוכנה הרלבנטית מנסה להבין מתוך הצורות שבקובץ התמונה, כיווני הקווים, וכדו', מה בעצם כתוב ובאיזו שפה.

מה זה HyperOCR?

מערכות המדף בנושא OCR, בעיקר בעברית, אינן מגיעות לרמת זיהוי מספיק טובה.  אי לכך, פותחה על ידי חברת ERA  טכנולוגיית HyperOCR - המשלבת תוצאות זיהוי  ממספר מערכות OCR מובילות בעולם, כדי לקבל תוצאות איכותיות במיוחד, לא רק של טקסט עברי אלא גם בזיהוי מספרים ואותיות לטיניות. במערכת HyperOCR מוטמעים בנוסף למערכת ה-OCR של ERA עצמה, המזהה גם ניקוד וכתב רש"י - גם 2 מערכות זיהוי נוספות מהמובילות בעולם, כאשר במערכת אלגוריתם מיוחד המזהה את הטקסט ב-3 המערכות ובודק לגבי כל מילה איזו מן התוצאות טובה יותר. ל-HyperOCR גם יכולת לרוץ אוטומטית על תיקייה חמה כולל כל תתי-התיקיות שלה, ולעבד בכל הליבות של המחשב במקביל.

מה זה ICR?

ICR הינם ראשי תיבות של Inteligent Charachter Recognition. זוהי טכנולוגיה לזיהוי אוטומטי של סימנים בכתב-יד בקבצי תמונה. רמת הזיהוי נמוכה בדרך-כלל משמעותית מזו של זיהוי טקסט וטימנים מודפסים.

מה זה OMR?

OMR הינם ראשי תיבות של Optical Marking Recognition. זוהי טכנולוגיה לזיהוי אוטומטי של סימנים כלשהם על דף-נייר, בדרך-כלל סימוני X,V,O בטפסים, כדוגמת שאלונים אמריקאיים, או סימוני ה-X בטפסי הטוטו. מערכת WiseExam של ERA משתמשת בטכנולוגיה זו, כדי לזהות שאלונים, בחינות, תוצאות בדיקות מעבדה ועוד - באופן אוטומטי.

מה זה WisePage?

WisePage  הינה מערכת אוטומטית, המשלבת את כל טכנולוגיות זיהוי המידע הקיימות בעולם: טקסט בשלל שפות, ספרות, סימונים בשאלונים, ברקודים, ספרות מגנטיות בשיקים, נתונים בחשבוניות מס, סכומים בתעודות משלוח ועוד. טכנולוגיה זאת מאפשרת ל- WisePage לנתח ולהבין את כל סוגי המידע המופיעים על דף נייר, ולא רק חלק בודד. יישומים נפוצים: ארכיון אוטומטי לחשבוניות ספקים נכנסות, שאין להן כל פורמט ידוע מראש או מוגדר, כש-WisePage מזהה לבדהתוך כדי סריקה את מספר החשבונית, התאריך, הסכום, המע"מ, שם הספק, מספר ההזמנה ועוד - ומקשרת אוטומטית ל-ERP. כל זאת ללא צורך לאפיין כל ספק בנפרד. ארכיון אוטומטי מתעודות משלוח - כאשר המערכת בודקת האם התעודה חתומה או לא, האם כל הסחורה סופקה, מה מספר התעודה ומה משפר הלקוח, מתקיית בתיקיות לפי לקוחות ומנפקת דו"ח חסרים ברצף. מאגר תיקי עובדים ארגוני - WisePage סורקת, מקטלגת את התיק לפי שם העובד ותעודת הזהות שלו, מאפרת קטלוג משנה לפי חופשות, הסכמי שכר, מחלות ועוד, ויוצרת ארכיון דיגיטלי בקלקי שניתן לצפות בו מכל עמדה מורשית, תחת מנגנון הרשאות מובנה. מאגר קורות חיים - WisePage תסרוק את קורות החיים הנכנסים לארגון, כולל מפקסים ומיילים - תזהה את מספר תעודת הזהות של כל מועמד, ותפתח עבורו תיק.

מה מייחד את WisePage משאר התוכנות בשוק?

WisePage  הינה מערכת המשלבת את כל טכנולוגיות זיהוי המידע הקיימות בעולם: טקסט בשלל שפות, ספרות, סימונים בשאלונים, ברקודים, ספרות מגנטיות בשיקים, מספרי חשבוניות מס, סכומים בתעודות משלוח ועוד. טכנולוגיה זאת מאפשרת ל- WisePage לנתח ולהבין את כל סוגי המידע המופיעים על דף נייר, ולא רק חלק בודד. WisePage משתמשת בכל טכנולוגיות הזיהוי הללו, כדי לנתח את מבנה הדף, לזהות את תוכנו, להבין מה כתוב בו, מה מילות המפתח שלו, לפתוח תיקיות ותתי-תיקיות מתאימות במחשב באופן אוטומטי לפי התוכן, לשמור בהם את המסמכים, להעבירם לסבב אישורים וחתימות ארגוני ולהחתימם בחיתום דיגיטלי מאושר. בעוד OCR קורא את הצורות ומתרגמן מתמונה לטקסט, כך שיכולות להיות בו טעויות - WisePage מבינה את התוכן ולא רק את הצורה של האותיות, ומסוגלת לזהות ולשלוף נתונים ספציפיים מתוך המסמכים באופן אוטומטי, ואף לאמת ולהצליב אותם מול מאגרי המידע הארגוניים של המשתמש.

מהי WiseInvoice?

WisInvoice הינה מערכת הפכנית להנהלת חשבוונות אוטומטית, שהושקה על-ידי ERA רשמית אחרי שנים של פיתוח בשנת 2014.

במקום לקלוט חשבונית ספק, להקליד את פרטיה, לאמת  אותה מול הזמנה, לבדוק מי מוציא ההזמנה, להעביר לאישורים ולתייק בקלסרים – מערכת WiseInvoice  עושה את כל זה א-ו-ט-ו-מ-ט-י-ת.

המשתמש רק מניח ערמת חשבונות בסורק – ומערכת WiseInvoice מנתחת אותן באמצעות אלגוריתמים ייחודיים, מבינה מה כתוב בהן, ממיינת ומקטלגת אותן, מאמתת את פרטיהן מול ה-ERP, ויוצרת פקודת יומן וארכיון דיגיטלי אוטומטי ללא מגע יד אדם!

אנשים ומחשבים בדקו, התלהבו וכתבו על זה פעמיים:

http://www.pc.co.il/general/168120/

http://www.pc.co.il/general/174375/

האם כל מסמך מודפס ניתן לזיהוי אוטומטי?

כן! תוכנת WisePage יכולה להמיר כל קובץ תמונה הכולל טקסט, כמעט בכל שפה, לקובץ טקסטואלי בר-עריכה בתוכנות וורד או אקסל, או לקובץ PDF בר-עריכה וחיפוש. זאת ועוד, יכולה WisePage לנתח אוטומטית את המידע מתעודות משלוח, חוזים, תיקי כוח אדם, חשבוניות מס, ועוד- וגם ליצור ארכיון דיגיטלי ארגוני באופן אוטומטי, בשפות רבות מאד.

מהו חיתום דיגיטלי מאושר?

חיתום דיגיטלי מאושר הינו כלי חוקי להחליף חתימה בכתב יד לשם אימות מסמכים, ולאפשר את ביעור המקור. זוהי תוכנת מחשב, הכוללת כרטיס חכם המתחבר אליה, ובטכנולוגיה ייחודית, מאפשרת למשתמש לתום על מסמכים דיגיטליים. החתימה מציינת את שם החותם, תעודת הזהות שלו, שעת החתימה והעובדה שהמסמך נחתם דיגיטלית כדין באישורו של גורם מאשר. מסמך חתום כדין לפי חוק חתימה דיגיטלית ולפי הוראות ניהול ספרים דיגיטלי - קביל הן בפני רשויות המס והן בפני בתי המשפט כמקור.
פורסם ב- מאמרים

סגור לתגובות.